Subtelne czy ozdobne pierścionki?

Inne

Jak w kultowym filmie „Władca Pierścieni”, ozdoby biżuteryjne na ręce często są pożądanymi produktami. Każda stylowa pani lubi otaczać się błyskotkami, ale pierścienie, czy sygnety to także ozdoby noszone przez mężczyzn. Jakie wzory są obecnie modne, jeżeli chodzi o design i wzornictwo ekskluzywnych pierścionków? Otóż, biżuteria nieustannie się rozwija, a wyobraźnia projektantów przekracza wciąż nowe granice. Ogromne, mosiężne pierścienie z rzucającym się w oczy, pokaźnym oczkiem, odchodzą powoli do lamusa na rzecz subtelniejszych form. Jakie są obecnie obowiązujące trendy w tworzeniu pierścionków?

Co to w ogóle oznacza?

O ekskluzywności decyduje wiele czynników. Oczywiście podstawą jest wykorzystanie solidnych surowców, jak złoto bądź srebro najwyższej próby. Dodatkami mogą być szlachetne kamienie, jak szafiry, czy rubiny. To jednak nie stanowi istoty ekskluzywności. Biżuteria na rękę powinna bowiem przede wszystkich cechować się stylowością oraz dystynkcją, które tak naprawdę można osiągnąć niewielkim kosztem. W produkcji ekskluzywne pierścionki stawia się zatem na swoisty minimalizm. Jeśli oczko, to dyskretne. Popularne jest zresztą wkomponowywanie kamieni szlachetnych bezpośrednio w obrączkę, a nie eksponowanie ich jako samodzielnych akcentów. Poczucie luksusu wzbudza również umiejętne szafowanie materiałami i ich fachowe łączenie. Niezwykle majestatycznie prezentują się np. pierścionki plecione, stanowiące zgrabne połączenia różnorodnych materiałów.

Przede wszystkim oryginalność

Największą zaletą pierścionków luksusowych jest ich niepowtarzalny wymiar. Każdy lubi bowiem posiadać coś unikatowego, czego nie mają inni i w ten sposób podkreślić własną odrębność, oraz indywidualny smak. Dlatego też w cenie są przede wszystkim rozwiązania nieoczywiste.